Svatováclavská
Mateřská školaSvatováclavská

Co děláme celý den

6.00 – 9.45

• spontánní hry ( sociální učení, kooperativní učení, rozvíjení samostatnosti apod.)
  • pohybové aktivity ( dopoledne probíhá každodenní cvičení – pohybové hry, zdravotní cvičení, cvičení s náčiním apod. a 1x za týden je tzv."velký tělocvik")
  • didaktické činnosti ve skupinách nebo individuální péče
  • hygiena
  • svačina – dopolední přesnídávka dle denního režimu mezi 8.20 - 9.00 hodin
  • děti mají na každý den sestaveny pestré činnosti, ve kterých jsou cíleně rozvíjeny schopnosti a dovednosti dětí, motivované na určité téma, kterým se zabýváme celý týden

• příprava na pobyt venku
  • pobyt dětí venku – podle počasí děti pobývají na zahradě nebo odchází na cílené vycházky, v teplém ročním období se odchází ven dříve, v zimním a sychravém počasí později

• hygiena, oběd

12.15– 13.15

• relaxace je pravidelnou součástí denního režimu dětí v mateřské škole, respektujeme individuální potřebu spánku u jednotlivých dětí a proto máme pro děti „alternativní odpočinek“
  • všechny děti se po obědě převléknou , lehnou si na lehátka, poslouchají pohádku nebo relaxační hudbu

• děti, které neodpočívají musí respektovat potřebu spánku ostatních kamarádů
  • také využíváme této doby na grafomotorická cvičení, k plnění pracovních listů pro předškoláky, dokončujeme výtvarné práce apod.
  • plavání – 1x týdně v této době probíhá předplavecký výcvik pro předškoláky ve čtvrtek od 12.45–13.00 hodin
  • hygiena
  • svačina

• individuální práce s dětmi
  • odpolední zájmové činnosti
  • hry do rozchodu dětí
  • Do denního režimu vstupují mimořádné aktivity, ve čtvrtek je to plavání. Dále jsou to divadelní představení ve Slováckém divadle , v Klubu kultury, v kině Hvězda ,výlety do přírody, polodenní vycházky apod.
  • Uvedené časy jsou přibližné, mírně se liší v jednotlivých třídách, v jednotlivých měsících či podle ročního období se přizpůsobují aktuálnímu programu v MŠ.

Uherské Hradiště,
Svatováclavská 943,

Svatováclavská 943
686 01 Uherské Hradiště
ID datové schránky: ai7k2z2

ředitelka:
Bc. Ilona Močičková
mobil: 777 611 876
e-mail: msuh@uhedu.cz

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek a výročí

Svátek má Oto

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den grafiky

MŠ Svatováclavská

Mateřská škola, Uherské Hradiště, Svatováclavská 943 vznikla v roce 2003 sloučením devíti mateřských škol v Uherském Hradišti. Zřizovatelem školy je Město Uherské Hradiště. Ředitelkou školy je Bc. Ilona Močičková, se kterou na každém odloučeném pracovišti spolupracuje vedoucí učitelka. Ředitelka školy má kancelář v mateřské škole, Uherské Hradiště, Svatováclavská 943. Každé odloučené pracoviště mateřské školy má vypracován svůj Školní vzdělávací program, který vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.